טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

לפני שמתגייסים – משתחררים מהמשקפיים

האם משקפיים או עדשות מגע עלולים להפריע לכם במהלך השירות הצבאי?

מיד עם קבלת הצו הראשון, מתלבטים מתגייסים רבים בשאלה האם להגיע לטירונות עם משקפיים, לעבור לשימוש בעדשות, או אולי לבצע הסרת משקפיים בלייזר לפני הגיוס?

הדרך להחלטה כוללת שיקולים מגוונים של נוחות, ביניהם הרצון להעלות פרופיל על מנת לשרת ביחידה לוחמת. במאמר זה נסקור את השיקולים השונים העומדים בפניכם המתגייסים, וננסה לבדוק מהו הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

כמו כל דבר בצבא, גם השיקולים הנוגעים לבחירה בין שימוש במשקפיים, עדשות מגע או הסרת משקפיים בלייזר, מתחלקים לשלושה חלקים – לפני הגיוס, במהלך הטירונות וההכשרה ובמהלך השירות צבאי.

הסרת משקפיים בלייזר בצבא

לפני הגיוס – מכשול בדרך לשירות ביחידה מובחרת

הפרופיל הגבוה הנדרש עבור שירות ביחידות מובחרות, מושפע בין השאר מלקויות ראייה, העלולות להוביל להורדת פרופיל לפרופיל 64 ואף לפרופיל 45, בהתאם לחומרת הליקוי.

אם ההתלבטות שלכם בין עדשות, משקפיים או הסרת משקפיים בלייזר נובעת מהרצון להשתלב ביחידה מובחרת, הדרך היחידה להימנע מהורדת פרופיל בעקבות ליקוי ראייה היא תיקון הליקוי בעזרת ניתוח לייזר לפני השירות הצבאי.

מועמדים לשירות בטחון רשאים להגיש בקשה לדחיית שירות ובמידה וזו מאושרת, לקבל דחייה של עד 3 חודשים עבור קיום הניתוח, בסיומם ייקבע מחדש הפרופיל הרפואי של החייל. מועמדים לקורס טייס יתבקשו לעמוד בבדיקות המוכיחות יציבות במצב הראייה שלהם למשך שנה. טייסים מן המניין יוכלו לעבור ניתוח במהלך השירות, כאשר לאחר ארבעה שבועות יעברו בדיקת יציבות ראייה שתקבע האם יוכלו לחזור לטוס.

תקופת הטירונות וההכשרה – לא ינום ולא יישן שומר ישראל

סדר היום בטירונות הופך את השימוש בעדשות מגע לכמעט בלתי אפשרי.
רק תחשבו על להרכיב את עדשות המגע כשלרשותכם 7 דקות בלבד לביצוע כל שגרת הבוקר (כולל לצחצח שיניים, להתגלח, לצחצח נעליים, להתלבש, והכל לשביעות רצונו של הרס”ר), או להוריד את העדשות כל לילה לפני השינה כשאתם נמצאים בשטח, בחושך, בתנאים לא ממש היגייניים, סוחבים עייפות מצטברת ורצון עז ללכת לישון.
עדשות מגע הן אחד האויבים הגדולים של העייפות המצטברת בטירונות, (מיד אחרי תורנות המטבח), זאת מכיוון שהן מונעות מאיתנו את השינה הקצרה והחטופה המתאפשרת בין השיעורים והתרגילים. כמובן שבזמן הטירונות השינה תנצח ואנו נרדם בכל מקרה ברגע שיזדמן לנו, אך כידוע שינה עם עדשות מגע אינה מומלצת ועלולה לגרום לפגיעות שונות בעין.

השירות הסדיר – אני יודע שהכל יהיה בסדר

אם הצלחתם לעבור את הטירונות בשלום, סביר להניח כי במהלך השירות הסדיר תצליחו להסתדר עם עדשות. השיקולים לבחירה בין השימוש בעדשות או ביצוע הסרת משקפיים בלייזר משתנים בהתאם לסוג השירות שלכם.
עבור לוחמים המשרתים בשירות קרבי, מגוון השיקולים שהועלו בנוגע לתקופת הטירונות קיימים גם במהלך השירות הסדיר. במידה ואתם משרתים בתפקיד עורפי או מנהלתי, שימוש במשקפיים או עדשות מגע יהיה עבורכם פשוט יותר מאשר ללוחמים, אך הפרופיל הנמוך שנקבע לכם עקב ליקוי הראייה יישאר, ויכול להוות עבורכם מכשול בהמשך השירות, למשל בקורס הקצינים.

הסרת משקפיים בלייזר בצבא

אז מה הפתרון?

בסקירת המצב הקיים ראינו כי שימוש במשקפיים או עדשות מגע לא רק פוגע בנוחות היומיומית, אלא גם בפרופיל הרפואי וביכולתכם להגיע ליחידות מובחרות.

הפתרון המאפשר את הנוחות המירבית ומינימום דאגות והתעסקות מיותרת במהלך השירות הצבאי הוא הסרת משקפיים בלייזר.

כמו כן, ניתוח הסרת משקפיים בלייזר יכול לסייע לכם בשיפור הפרופיל הצבאי. התקנות הצבאיות מאפשרות היום לרופאים הצבאיים לקבוע פרופיל 97 למי שעבר תיקון ראייה בלייזר וראייתו תקינה בבדיקה שנערכת מספר חודשים לאחר הניתוח.

גיוס נעים!

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה