הסרת משקפיים בלייזר - עין טל הדסה

הסרת משקפיים בלייזר

אם אתם חושבים על הסרת משקפיים בלייזר, חשוב להצטייד בידע ובנתונים לפני שמתחילים בתהליך. אז מה כולל ניתוח לייזר בעיניים ואילו שלבים תעברו בתהליך?

ניתוח לייזר בעיניים הוא אחד מהניתוחים השכיחים בישראל ובעולם. בין אם מדובר בשינוי קוסמטי או בעניין של נוחות – יותר ויותר אנשים המרכיבים משקפיים בוחרים בניתוח במטרה  להשתחרר מהעול של הרכבת משקפיים או עדשות המגע. למרות שמדובר בניתוח שכיח, עדיין מדובר בניתוח, ולכן יש להיערך אליו בצורה היסודית ביותר.

אילו שלבים תעברו במהלך הסרת המשקפיים בלייזר?

ניתוח לייזר בעיניים – השלב הראשון: בדיקת התאמה

הידעתם? כ-30%  ממרכיבי המשקפיים או מהמשתמשים בעדשות הראייה אינם מתאימים לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. לפני הניתוח חייבים לוודא את ההתאמה על-ידי שלוש בדיקות מרכזיות.

  • הראשונה היא בדיקת טופוגרפיה, שמצלמת את הקרנית וממפה אותה.
  • השנייה היא בדיקה אופטומטרית הבודקת את חדות הראייה וקובעת את היציבות האופטית
  • השלישית בדיקת עיניים הבודקת את תקינות העין ואת בריאותה.

בדיקות אלה מתבצעות במטרה לוודא שהמנותח אכן כשיר להליך רפואי זה כאשר בסיומו ראייתכם תשתפר.

השלב השני: הכירו את המנתח

כמו כל ניתוח, חשוב לבחור במרכז הרפואי ובמנתח הטובים ביותר. לכן, אל תוותרו על פגישה אישית עם המנתח. חשוב שתוודאו בפגישה זו שהמנתח שלכם הינו מומחה קרנית בעל ניסיון עשיר וארוך שנים גם בניתוחי הלייזר להסרת משקפיים. בפגישה המנתח יבדוק אתכם בצורה יסודית ויסביר לכם על מבנה העין שלכם, הניתוח המתאים עבורכם, סיכויי ההצלחה והסיבוכים, ההכנה לניתוח, הניתוח עצמו, ועל הבקרות שלאחר הניתוח. המנתח הוא היחיד האחראי לניתוח ולכל ההחלטות הקשורות בניתוח. עליו להיות קשוב לצרכים שלכם ולציפיות שלכם מהניתוח, לענות על כל השאלות שלכם בשלמות  ולהבטיח זמינות גם לאחר הניתוח.

הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר – שלב השלישי: הניתוח עצמו

אחרי הבדיקות, הפגישה עם המנתח ותכנון ההליך הרפואי, הגיע היום הגדול – יום הניתוח. מהלך הניתוח הוא שיוף הקרנית באמצעות לייזר, באופן המשנה את כוח השבירה שלה. כתוצאה מכך, קרני האור הפוגעות בקרנית יתמקדו ברשתית ללא צורך בתיקון הנוסף שמספקים המשקפיים או עדשות הראייה.

קיימות שלוש שיטות עיקריות לביצוע שיוף הקרנית.

שיטות אלה מהוות מעל ל-90% מהשיטות הנהוגות בניתוחי לייזר בעיניים: שיטת ה- IntraLasik ,Lasik ושיטת ה- PRK (הידועות גם בשמות המסחריים ASA, LASEK, EBK).

IntraLASIK : השיטה החדשה והמתקדמת ביותר לפיצול הקרנית היא בעזרת לייזר האינטרלייז. לייזר זה מסמן את הפיצול של הקרנית(המתלה) והמנתח משלים את הפעולה ממש לפני ביצוע הלייזר בו מורידים את המספר. שיטה זו הינה הבטוחה, המתקדמת והמדויקת ביותר לפיצול הקרנית. היא מאפשרת גמישות למנתח, ניתוח בקרניות דקות יותר ובבטיחות מקסימלית. זו השיטה המובילה כיום לפיצול הקרנית וליצירת המתלה, המאפשרת דיוק רב מאוד ובטיחות גבוהה ביצירת המתלה. ניתן לשלוט בדיוק רב יותר בגודל המתלה ובעוביו, ובכך ניתן לטפל גם במטופלים עם קרניות דקות.

PRK : שיטת ה- PRK הוותיקה נמצאת בשימוש מעל שלושים שנה ונותנת מענה מצוין גם לבעלי קרניות דקות ולאנשים המנהלים אורח חיים ספורטיבי. בניתוח הסרת משקפיים בלייזר מבוצעת בהתחלה הסרה של שכבת תאי הציפוי של הקרנית ולאחר מכן, מבצעים שיוף בלייזר על פני הקרנית. בתום ההליך מונחת עדשת מגע על פני הקרנית לתקופה של מספר ימים כדי לאפשר את צמיחתם המחודשת של תאי האפיתל. ניתוח לייזר בעיניים אורך דקות ספורות והמטופלים רואים ללא משקפיים בתוך מספר ימים. רבים מהמנותחים יכולים לראות ללא משקפיים תוך דקות ספורות מסיומו.

הסרת משקפיים בלייזר - המרכז הרפואי עין טל הדסה

השלב הרביעי: שיקום, פיקוח ובקרה

למחרת הניתוח נערכת הבקרה הראשונה ע”י המנתח. לאחר מכן בניתוחי LASIK  הבדיקות נעשות אחרי חודש ו6 חודשים ולאחר ניתוחי PRK תיערכנה ביקורות אחרי 3 ימים-שבוע, חודש, שלושה חודשים ולאחר מכן אחת ל-3 חדשים עד שנה. (בואו לראות את התהליך במלואו).
הביקורות חשובות ביותר מאחר שהן הדרך לוודא שתהליך ההחלמה מתבצע כתקנו ושהניתוח להסרת משקפיים אכן השיג את התוצאות המצופות.

שלב אחרון – עכשיו זה לתמיד  

השלב האחרון מתחיל בדרך כלל במשפט: “זה שינה לי את החיים” או “איך לא עשיתי את זה קודם?” ועכשיו נותר רק לברך על חייכם החדשים – חיים נטולי משקפיים ועדשות מגע.

שאלות נפוצות לפני ניתוח להסרת משקפיים

מהו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

מהלך הניתוח להסרת המשקפיים הוא שיוף הקרנית באמצעות לייזר, באופן המשנה את כוח השבירה שלה. כתוצאה מכך, קרני האור הפוגעות בקרנית יתמקדו ברשתית ללא צורך בתיקון הנוסף שמספקים המשקפיים או עדשות הראייה.

מהם השלבים במהלך הניתוח?

בשלב הראשון המועמד יעבור בדיקת התאמה, בעין טל הדסה בדיקת ההתאמה מתבצעת עי הרופא המנתח והצוות המקצועי אשר מלווה אותו, בשלב השני במידה והמועמד נמצא מתאים, הוא יוזמן לסדרת בדיקות טרום ניתוחיות נוספות שמטרתן תכנון מדויק בהתאמה אישית של כל מנותח, לאחר ביצוע שלבים אלו יוזמן המועמד לניתוח לייזר בעיניים, אשר יבוצע עי המנתח אשר ליווה אותו מתחילת התהליך וימשיך ללוות אותו גם לאחר מיכן בביקורות שוטפות.

מדוע חשוב שהרופא הבודק הינו הרופא המנתח?

המנתח הוא היחיד האחראי לניתוח הסרת המשקפיים ולכל ההחלטות הקשורות בניתוח. על כן חשוב שהוא זה שיבדוק אתכם בצורה יסודית ויסביר לכם על מבנה העין שלכם, הניתוח המתאים עבורכם, סיכויי ההצלחה והסיבוכים, על הניתוח עצמו והביקורות שלאחר הניתוח. על המנתח להיות קשוב לצרכים ולציפיות שלכם מהניתוח ולהבטיח זמינות גם לאחר הניתוח.

מהן השיטות השונות של ניתוחי הסרת המשקפיים?

קיימות שלוש שיטות עיקריות לביצוע שיוף הקרנית. שיטות אלה מהוות מעל ל-90% מהשיטות הנהוגות בניתוחי לייזר בעיניים:
שיטת הלאסיק, האינטראלאסיק ושיטת הPRK .
לקריאה על השיטות, לחצו כאן

מה קורה לאחר הניתוח להסרת המשקפיים? כמה ביקורות ישנן?

הביקורות חשובות ביותר מאחר שהן הדרך לוודא שתהליך ההחלמה מתבצע כתקנו ושהניתוח להסרת משקפיים אכן השיג את התוצאות המצופות.
למחרת הניתוח נערכת הביקורות הראשונה ע”י המנתח. לאחר מכן בניתוחי לאסיק או אינטרלאסיק הביקורות נעשות אחרי חודש ו6 חודשים ולאחר ניתוחי PRK תיערכנה ביקורות אחרי 3 ימים עד שבוע מהניתוח, חודש, 3 חודשים ולאחר מכן אחת ל-3 חדשים עד שנה.


תקנים רפואיים

אמנת השירות עין טל הדסה 1
אמנת השירות עין טל הדסה 2
אמנת השירות עין טל הדסה 3
אמנת השירות עין טל הדסה 4

 

לרשת המרכזים הרפואיים “עין טל הדסה” ציוד ניתוחי מהמתקדם מסוגו.
מאושר ע”י מנהל הבריאות האמריקאי, רשות הבריאות האירופאית ומשרד הבריאות הישראלי.
חדרי הניתוח שלנו פועלים ע”פ התקנים הרפואיים מהמחמירים ביותר.
ליצירת קשר ניתן לחייג 5023* או דרך האתר.

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו *5023

מייל: info@et-ha.com

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה