טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

5 מיתוסים על הסרת משקפיים בלייזר

המומחים של עין טל הדסה מנפצים מיתוסים על הסרת משקפיים בלייזר
הפופולריות של ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר הביאה לצמיחתם של מיתוסים שונים הנוגעים למהלך הניתוח, ליעילותו ולתהליך ההחלמה הנדרש בעקבותיו. כמו כל המיתוסים, גם מקורם של מיתוסים אלו הוא לרוב במידע חלקי או לא מעודכן, שהשתרש כעובדה המתגלגלת מפה לאוזן.

אספנו את חמשת המיתוסים הבולטים ביו

תר על הסרת משקפיים בלייזר, ובדקנו את מידת נכונותם כדי להציג בפניכם את התמונה השלמה.

הסרת משפקיים בלייזר

מיתוס 1: תוצאות הניתוח הן זמניות, כעבור מספר שנים הבעיה חוזרת

לא נכון!

יציבות הראייה נשמרת אצל מרבית המטופלים גם שנים רבות לאחר הסרת משקפיים בלייזר.

ישנו אחוז קטן של מקרים, (כ-5%), בהם תיתכן נסיגה בראייה, אולם מדובר בנסיגה קלה שבאה לידי ביטוי במספרים קטנים מאד, ובמרבית המקרים ניתנת לתיקון באמצעות ניתוח נוסף.

חשוב לציין, שגם במקרים אלו הנסיגה היא אינה תוצאה של הניתוח והייתה מתרחשת גם אם לא היו מבצעים את הניתוח. בדיקות ההתאמה הקפדניות המבוצעות לפני הניתוח נועדו לוודא את יציבות המספר על מנת לצמצם את מספר המקרים האלו למינימום האפשרי.

מיתוס 2: ניתוח לייזר מסוכן ועלול לגרום לאיבוד הראייה

לא נכון!

אין שום חשש שניתוח לייזר יגרום לאיבוד הראייה. עיוורון עלול להגרם מפגיעה בעצב הרשתית או בעצב הראיה המצויין בצד הפנימי של העין, בעוד ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתמקד רק בקרנית, הממוקמת בצד החיצוני של גלגל העין.

מיתוס 3: ניתוח להסרת משקפיים בלייזר מתאים בעיקר לסובלים מקוצר ראייה או מספר גבוה

לא נכון!

ניתוח לייזר להסרת משקפיים מיועד לכל מי שמעוניין להסיר את המשקפיים ומתאים לכך מבחינה רפואית, אם מטעמי בריאות, נוחות או אסתטיקה.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מאפשר תיקון קוצר ראייה ורוחק ראייה, וניתן לביצוע גם לבעלי מספר נמוך וגם לבעלי מספר גבוה.

מרבית האנשים הבוחרים לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר עושים זאת על מנת להשתחרר מהתלות במשקפיים ולקיים חיים נוחים יותר, תלות שאינה קשורה דווקא בגובה המספר.

מיתוס 4: כל רופא עיניים יכול לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

נכון, אבל לא מומלץ.

הפופולריות של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הביאה לפתיחתם של מכונים פרטיים המציעים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. הביקוש ההולך וגובר לניתוחים אלו אינו מאפשר לכל המכונים להשתמש בשירותיהם של מומחי קרנית, (המהווים רק כ-30% מרופאי העיניים בישראל) והם מציעים את שירותיהם של רופאי עיניים שאינם בהכרח מומחי קרנית.

על פניו, כל רופא עיניים מוסמך יכול לבצע את הניתוח, אך כאשר מדובר בנושא חשוב ורגיש כמו העיניים שלנו, רצוי, מומלץ ואחראי לבחור במומחה אשר עבר התמחות נוספת ומיוחדת בתחום הקרנית ומכיר את מכלול ההיבטים והמורכבויות של הקרנית.

בעין טל הדסה, כל המנתחים הינם מומחי קרנית מהשורה הראשונה בישראל ובעולם, בעלי ניסיון של עשרות אלפי ניתוחי לייזר להסרת משקפיים. המרכז הרפואי של עין טל הדסה, מתמקד אך ורק בניתוחי לייזר להסרת משקפיים, והוא היחיד בישראל בעל מעל 20 שנות מומחיות בתחום.

מיתוס 5: שיטות הניתוח הנפוצות כיום הן חדשות ועדיין לא נצבר מספיק ניסיון בניתוחים הללו

לא נכון
אמנם השיטות לניתוח הסרת משקפיים בלייזר משתכללות ומתעדכנות כל הזמן, אך גם השיטות בהן נעשה שימוש היום קיימות כבר עשרות שנים שבמהלכן נצבר ניסיון רב במסגרת מיליוני ניתוחים שבוצעו ברחבי העולם.

5 מיתוסים על הסרת משקפיים בלייזר - עין טל הדסה

ניסיון נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא הניסיון של הרופא המנתח. כל המנתחים בעין טל הדסה הינם מומחי קרנית בעלי ניסיון של אלפי ניתוחים, והם יוכלו לספר לכם באופן אישי על כל אחת משיטות הניתוח האמינות, וגם להמליץ על השיטה הנכונה ביותר עבורכם.

אנו מקווים שניפוץ המיתוסים הרווחים בנוגע לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, יאפשר לכם להגיע להחלטה על הסרת משקפיים בלייזר, בדרך לניפוץ המשקפיים ושחרור מהתלות היומיומית בהם.

חשוב לזכור, כי כל מיתוס נוצר מגרעין של אמת או חשש, ולכן חשוב לבחור ולבצע את ניתוח הסרת המשקפיים בלייזר במקום המקצועי והאמין ביותר. הניסיון והמקצועיות של המנתחים בעין טל הדסה, הגב הרפואי של הבית חולים הדסה, עם בדיקות ההתאמה המקיפות, מהווים את המענה הטוב ביותר לכל מיתוס.

 

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה