טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

חולמים לטייל בעולם ללא המשקפיים – כך עושים זאת

השתחררתם מהצבא והגיע הזמן לנסוע לטיול הגדול. האם הדרך הטובה ביותר לראות עולם היא עם עדשות מגע, משקפיים, או אולי בלעדיהם?
הטיול שאחרי הצבא, הידוע גם בכינוי “הטיול הגדול”, הוא אחת התקופות המיוחדות בחיינו. מה שהופך את התקופה הזו למיוחדת במינה היא העובדה שברוב המקרים מדובר בחוויה חד פעמית שלא תחזור לעולם. מיד כשנחזור מהטיול אנחנו נהיה עסוקים יותר וצעירים פחות, וההזדמנות לעזוב את החיים מאחור ולצאת למסע של כמה חודשים בעולם תהפוך לנדירה יותר ויותר.

זו הסיבה שעלינו להפיק את המקסימום מהטיול הגדול, לטייל כמה שיותר לחוות כמה שיותר, לטעום, להרגיש, להריח, והכי חשוב – לראות כמה שיותר.

אחת השאלות העולות לפני טיול ארוך, מיד אחרי ‘מזרח או דרום אמריקה’, ‘לבד או עם שותפים’, היא השאלה בנוגע למשקפי הראייה / העדשות – מרכיבי העדשות שוקלים לעבור למשקפיים כדי להיות יותר ספונטניים ולהמנע מההתעסקות הכרוכה בעדשות בזמן הטיול, ומרכיבי המשקפיים שוקלים לעבור לעדשות כדי להשתחרר מהמשקפיים ומהפחד שיאבדו / יפלו / ישברו.

הסרת משקפיים בלייזר לפני טיול

במקביל, גם מרכיבי המשקפיים וגם מרכיבי העדשות, שוקלים לבצע הסרת משקפיים בלייזר.

ישנם מספר שיקולים חשובים בהחלטה החשובה הזו:

אין לי מקום בשבילך

אריזה מינימלית ויעילה היא אחד היעדים המרכזיים של כל מטייל, ולהחלטה בנושא המשקפיים יש השלכות רבות על יעד זה.

אם אתם משתמשים בעדשות מגע יומיות, יהיה עליכם לקחת מספר גדול של קופסאות אתכם בתרמיל. ככל שהטיול ארוך יותר תצטרכו להקצות מקום גדול יותר בתרמיל לקופסאות העדשות המרובות.

אם אתם משתמשים בעדשות שבועיות, (או שהחלטתם לעבור לכאלו לתקופת הטיול על מנת שלא לסחוב אתכם מספר רב של עדשות), תצטרכו לסחוב אתכם מחסניות ותמיסות, כך שלא בטוח שההחלטה הזו בהכרח תחסוך לכם מקום בתרמיל.

עם משקפי ראייה יהיה לכם קצת יותר נוח – זוג אחד בתרמיל האישי וזוג אחד בתיק הגב, למקרה שהזוג הראשון ישבר, ישכח או ייעלם. אך מכיוון שמדובר בטיול ארוך עם פעילות בעלת אופי אינטנסיבי, ייתכן ותאלצו להפרד גם מהזוג הנוסף, מה שעלול להציב אתכם בפני בעיה.

ואם ביום שני לא בא לי?

השימוש בעדשות מגע מחייב אתכם לתכנן מראש, מה שעלול לפגום בספונטניות של הטיול. תארו לעצמכם מצב בו יצאתם לטרק ונאלצתם לישון בחוץ מעבר לתכנון המקורי, או נשארתם במסיבת הפול מון עד הבוקר וממש אין לכם כוח לחזור לבונגלו. מה הייתם עושים?

אם לא הייתם עם עדשות הייתם יכולים לזרום עם זה. אבל אם בחרתם לטייל עם עדשות והחלטתם לזרום עם המצב, להוריד את העדשות וללכת לישון – תתכוננו לבוקר מעורפל במיוחד.

אם בחרתם להרכיב במהלך הטיול משקפי ראייה – הבעיה נפתרה, כמובן אם הן שרדו את המסיבה.

הסרת משקפיים בלייזר לפני טיול

תקלות לא מתוכננות

חלק נכבד מהטיול הגדול הוא לחוות ולהתנסות בכמה שיותר דברים חדשים. כאלו שאם לא נעשה במהלך הטיול, רוב הסיכויים שלא תהיה לנו הזדמנות נוספת לעשות אותם. מצלילה עם כרישים ועד באנג’י ללוע של הר געש – כל האטרקציות והאקסטרימים ממתינים לכם בטיול הזה.

מרובם נתקשה ליהנות במידה ואנו מרכיבים עדשות מגע – עשן או לכלוך שנכנסים לעין בזמן טקס האש על נהר הגנגס או עדשה שנופלת באמצע טיול הטרקטורונים יכולה להשאיר אתכם עם עין אחת מחוץ לחוויה.

לאלו שמרכיבים משקפיים החיים יכולים להיות קלים יותר, למרות שמסגרת משקפיים יחד עם מסגרת משקפי הצלילה לא הולכות כל כך ביחד, ובבאנג’י משקפי הראייה עלולות להשיג אתכם ולהגיע לקרקע לפניכם.

דוקטור תציל אותי, אני לא רואה

דבר נוסף שעלול לקרות בטיול לחו”ל ולשבש מעט את התכניות הוא מחלה, הצטננות קלה, קלקול קיבה או פציעה שמרתקת אתכם למיטה לכמה ימים. וכשהעיניים דומעות מהצינון או הראש כואב מדי ואי אפשר להרים אותו מהמיטה, קשה מאד לשים עדשות כל בוקר.

לכן, גם אם בחרתם לטייל עם עדשות, חשוב לקחת אתכם גם זוג משקפי ראייה למקרים כאלו, לפחות כדי שתוכלו לראות אילו תרופות אתם נוטלים ומי הם חברי האמת שוויתרו על הטראק בשביל להשגיח עליכם.

כל המקרים שהזכרנו הם רק חלק מהסיטואציות שסביר להניח שתפגשו במהלך טיול בחו”ל, ארוך או קצר. רשימת המקרים מתארכת ככל שהיעדים אליהם אתם מתכננים לנסוע הם אקזוטיים יותר וככל שהפעילות אותה אתם מתכננים לבצע נועזות יותר ושגרתיות פחות.

ניתן לסכם ולומר כי כל אחת מהבחירות מהווה פתרון לנושא אחר – להרכבת עדשות מגע יש יתרון על הרכבת משקפיים מבחינת ההתנהלות היומיומית, אך לעומת זאת למשקפיים יש יתרון מבחינת השמירה על הספונטניות וההתנהלות במקרה של תקלות לא מתוכננות.

אבל למה להסתפק בפתרון חלקי כשאפשר להימנע מכל הבעיות בבת אחת? הסרת משקפיים בלייזר תשחרר אתכם מהתלות במשקפיים או בעדשות מגע, ותאפשר לכם לטייל בקצב שלכם, בדרך שלכם, ועם ראיית עולם שכולה שלכם, בלי שום עזרים חיצוניים.

 

 

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה