בדיקות יסודיות בהתאמה אישית? ברור

שאלות נפוצות

אנו ב- עין טל הדסה שמחים לעמוד לשירותכם בכל עת ובכל פנייה

באזור זה של האתר ריכזנו עבורכם שאלות ותשובות נפוצות בחלוקה לפי נושאים מרכזיים. במידה ולא קיבלתם תשובה, אל תהססו לפנות אלינו ישירות.

כן, בהחלט ניתן להעלות את הפרופיל בעזרת תיקון הראיה. זאת בתנאי שפרט למספר של קוצר הראייה, העין בריאה לחלוטין. האמת היא, שעשרות צעירים מבצעים במכוננו ניתוחים להסרת משקפיים לפני גיוס על מנת להתקבל ליחידות עילית ולסיירות למיניהן. הניסיון שלנו בתחום זה הוא מצוין.

ברוב המקרים ניתן לטפל בקוצר ראייה עד 10 מספרים ולעיתים אף עד 14 מספרים. ברוחק ראייה ניתן לטפל עד 6 מספרים.

מהלך הניתוח הוא קצר מאוד, עד 5 דקות לכל עין. הניתוח הוא קל, לא כואב אבל מלחיץ מאוד, ומרבית המנותחים פוחדים מאוד מהניתוח למרות שכל אחד מקבל כדור הרגעה לפני הניתוח. רופא מנוסה יודע כיצד להתנהל במקרים אלו ולהקל על חרדות המנותח.

כאשר עובדים בשיטות המתקדמות ביותר הכולל את שיטת ה-Wave Front ושיטת ה-Q במשולב, חלק מהמטופלים יראו יותר טוב מ-6/6. בקוצר ראיה עד 6.00- , 98.5% מהאנשים יישארו ללא משקפיים, בקוצר ראייה שבין 6.00- ל-10.00- כ- 4%-8% יישארו עם משקפיים ובמספרים מעל 10.00- בין 10% ל-30% יישארו עם משקפיים, אולם המספרים במשקפיים יהיו קטנים. מרבית המטופלים עם קוצר ראיה מעל 10.00- יהיו מאוד מרוצים אם בסוף הטיפול יישארו עם קוצר ראיה של 1.50- למשל.

שתי השיטות הן שיטות ניתוח טובות והשאלה היא מה השיטה המתאימה לך. בניתוח הlasik תהליך הריפוי הוא מהיר וניתן לחזור לתפקוד מיידי אלא שהוא לא מתאים לכל אחד. בניתוח ה PRK שמתאים ליותר מועמדים, ישנו תהליך החלמה הכרוך בחוסר נוחות של מספר ימים, ובשיפור הדרגתי של חדות הראיה. יש להבין היטב את מהלך השיקום של הראייה לאחר ניתוח PRK ואת התפקוד בשבועות הראשונים. יש להבהיר נקודות אלו בזמן בדיקת ההתאמה.
מבחינת תוצאות הניתוח, מחקרים מוכיחים כי אין הבדל באיכות הראיה של מנותחים בשתי השיטות כשנה לאחר הניתוחים. אנחנו מצאנו תוצאות ראייה זהות בקבוצה של 200 מנותחים בהם עין אחת נותחה בשיטת PRK והשנייה בשיטת הלאזיק.

יש להבחין בין שתי שיטות הניתוח. זמן החזרה לתפקוד לאחר ניתוח lasik הוא קצר וניתן להגיע לחדות ראיה ותפקוד מלא תוך 24 שעות. זמן ההחלמה לאחר ניתוח PRK הוא אינדיווידואלי והחזרה לתפקוד רגיל היא בין שלושה ימים לשבועות. התייצבות חדות הראיה נמשכת בין שבועות לחודשים.

ליקוי הראיה עשוי לחזור באחוז קטן של המנותחים (ראה שאלה לגבי סיכויי הצלחה). הסיכוי לחזרת מספר תלוי בנתוני הפתיחה של המנותח ובגודל המספר של קוצר הראייה. בתהליך קבלת החלטה על ניתוח על הרופא המטפל להשאיר מספיק רקמת קרנית על מנת לאפשר לבצע ניתוח תיקון. במידה וניתן לבצע את התיקון מבחינה רפואית, מתבצע התיקון ללא תשלום נוסף וללא הגבלת זמן.

לשיטתנו שבועיים יספיקו, ולעיתים יש צורך ביותר מכך, תלוי במידת הדלקת והאי סדירות שהעדשה גרמה. ניתוח מוקדם יותר עשוי להביא לטעויות גם במספר שמתקנים וגם בסיבוכים שלאחר הניתוח.

ההליך הוא פשוט יחסית. אם אתה מרכיב משקפיים שנה או יותר וראייתך 6/6, אתה יציב. למרות זאת, נבצע בדיקת ראייה (בדיקה אופטומטרית), לוודא שאין שינוי במספרים. שינוי של רבע מספר אין לו משמעות והבדיקה עדיין תצביע על יציבות.

בבדיקת ההתאמה המנתח בוחן את התגובות של הנבדק למגע בעין, לבדיקת לחץ תוך עיני ועוד. בבדיקה נוצר קשר ואמון בין הנבדק למנתח, דבר המקל על שני הצדדים בזמן הניתוח. רק במקרים נדירים לא ניתן לבצע ניתוח באנשים כמוך. רופא מנוסה מאוד יידע זאת בזמן בדיקת ההתאמה ולא ייזמן אותך לניתוח.

הלייזר לא עושה את הכול. הלייזר עושה את מה שהמנתח מורה לו לעשות. המנתח דואג שהלייזר יעבוד בדיוק הנכון וכנדרש ולא מ”מ שמאלה או ימינה. בזמן פיצול הקרנית, כל סטייה היא בעיה, מנתח לא מנוסה עשוי לגרום לנזק רב ולפגוע בראיה.

שיש לו שקט נפשי ותמיכה מקצועית.

רק בעין טל הדסה: תוכלו להתקשר בכל שעה למנתח שלכם!

ככה זה כשאתם בידיים טובות.

בדיקות ההתאמה בעין טל הדסה הן המחמירות מסוגן. מטרתן – לוודא את מידת התאמתו של המטופל לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. בדיקות ההתאמה בעין טל הדסה מורכבות ממספר מבדקים משלימים:

  • בדיקת טופוגרפיה של הקרנית בה מצלמים וממפים את הקרנית כדי להבין את מצבה המדויק
  • בדיקה אופטומטרית, בה נבחנת חדות הראיה, רפרקציה, גודל האישון והרחבת אישונים
  • בדיקה של רופא בכיר שעיקר לברר את תקינות ובריאות העין, בדיקת הרשתית ועצב הראיה, מדידת לחץ תוך עיני וקרקעית העין
  • סקירה של ההיסטוריה הרפואית של המטופל ומשפחתו

ארבעת מבדקים אלו דורשים התעמקות במבנה העין, כולל הליך להרחבת אישונים. לאחר הבדיקות ישב איתכם המנתח, יסביר לכם על ההליך הניתוחי, ימליץ לכם על שיטת הניתוח המתאימה לכם והטכנולוגיה הנכונה עבורכם.
משך בדיקות ההתאמה בעין טל הדסה הוא כ-4 שעות, אך אנחנו מאמינים שבהחלטה משמעותית כמו ניתוח לייזר להסרת משקפיים – עדיף שנהיה בטוחים…

הדרך היחידה לקבוע אם אתה מתאים לניתוח לייזר להסרת משקפיים היא באמצעות בדיקת התאמה וייעוץ של מומחה קרנית. אבל יש כלל  אצבע שתוכל להיעזר בו:

  • אם אתה בן 40 ומעלה, והזדקקת למשקפי קריאה רק לאחרונה, מקור הירידה בראייה שלך הוא היחלשות שרירי העיניים הנובעת מגיל. היחלשות זו ממשיכה לאורך השנים, ומתוקנת ע”י משקפי קריאה. מצב זה אינו מתאים לניתוחי לייזר.

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו *5023

מייל: info@et-ha.com

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה