טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר – כך תדעו שאתם מתאימים

הסרת משקפיים בלייזר – ניתוח נפוץ ובטוח

מיליוני אנשים עברו ניתוח לייזר להסרת המשקפיים, והם נהנים מאיכות חיים מצויינת לאורך שנים ארוכות. ניתוח להסרת משקפיים בלייזר נחשב לניתוח בטוח, בעל אחוזי הצלחה גבוהים ביותר. תפיסה זו, מפתה אנשים רבים להיכנס אל אחד המכונים הפרטיים, בתקווה לצאת משם ללא משקפיים.
אבל, אם חשבתם שניתוח לייזר בעיניים דומה לביקור במספרה או במכון היופי, הרי שלא כך הדבר. ניתוח להסרת המשקפיים באמצעות לייזר הוא הליך רפואי לכל דבר, ולכן חובה להבין את המשמעויות הכרוכות בו לפני שמקבלים את ההחלטה.

הכי חשוב – להיות בטוחים

האם ידעתם ש-30% ממרכיבי המשקפיים או עדשות המגע אינם מתאימים לניתוח להסרת משקפיים? כיצד תדעו אם אתם מתאימים לניתוח זה? אם אתם רוצים להיות בטוחים, עליכם לעבור בדיקות התאמה מקיפות, שיוודאו את התאמתכם לניתוח. בדיקות התאמה משלבות מספר בדיקות הנעשות ע”י רופא עיניים רצוי מומחה קרנית, ולפי תוצאותיהן ניתן לקבוע האם ניתן לבצע ניתוח לייזר בעיניים להסרת המשקפיים.

ניתוח לייזר בעיניים

הסרת משקפיים בלייזר – חשוב להיות בטוחים

בדיקות התאמה לניתוח לייזר בעיניים: עולם של מידע על העיניים שלך

הדרך היחידה להיות בטוחים שאתם מתאימים לניתוח, היא לעבור את בדיקות ההתאמה המקיפות ביותר. שימו לב שקיימים מספר מבדקים חשובים במסגרת בדיקות ההתאמה:

  • בדיקה אופטומטרית: בוחנים את הרפרקציה וחדות הראיה, ואת גודל המספר במשקפיים שהנבדק מרכיב. הבדיקה היא קריטית בקצרי הראיה ומטרתה לקבוע האם המספר במשקפיים שונה מהמספר שקיבלנו בבדיקת הרפרקציה הנוכחית. חוסר התאמה יצביע על אי יציבות של קוצר הראיה והניתוח ידחה עד להתייצבות קוצר הראיה. הליך ההתייצבות בצעירים יכול להמשך שנים.
  • בדיקת טופוגרפיה של הקרנית: מצלמים וממפים את הקרנית כדי להבין את מצבה המדויק. במרכזים רפואיים מתקדמים עושים שימוש במערכות מהסוג של הOrbscan-, ה  Galluleo Pentacam. מדובר במערכת הטופוגרפיה המתקדמןת מסוגן, שבאמצעות ניתן לבדוק את מבנה הקדמי והאחורי של הקרנית ולקבוע בביטחון את תקינותה. במכונים מתקדמים משתמשים ביותר ממכשיר אחד לווידוי יתר.
  • בדיקת רופא עיניים בכיר – מומחה קרנית: מבררים את תקינות ובריאות העין, מודדים לחץ תוך עיני, בודקים את גודל האישון, העפעפיים, הלחמית, והקרנית. במסגרת בדיקה זו, יש לבצע הרחבת אישונים על מנת לבדוק את קרקעית העין הכוללת בדיקת הרשתיות ועצבי הראיה. שלב זה אמנם נמשך זמן, אך הוא חיוני לקביעת בריאות העין ותקינותה לניתוח.
  • בירור ההיסטוריה הרפואית שלכם ומשפחתכם

הבדיקות בידיכם – מה עכשיו?

זה השלב לשוחח עם המנתח שלכם, לעבור איתו על תוצאות הבדיקות, לקבל ממנו המלצה על שיטת הניתוח הנכונה ביותר עבורכם. עליכם להבין את תהליך הניתוח, את סיכויי ההצלחה והסיבוכים האפשריים, כמו גם צפי ההחלמה וחזרה למעגל העבודה והחיים להם אתם רגילים. אל תוותרו על שיחה אישית, בה תוכלו לשאול כל שאלה, ולהבין הכל מפי המנתח. זה גם השלב לשאול לגבי ניסיונו של המנתח וכי ערך אלפי ניתוחים מסוג זה ולוודא אם הוא מומחה קרנית. הקפידו לקבל ממנו טלפון או אמצעי התקשרות כדי שתוכלו לשוחח איתו ישירות לפני הניתוח ולאחריו.

 שיטת Wave Front:  Zyoptics – דיוק מושלם
בדיקת (WaveFront) הZyoptics, נערכת לפני הניתוח, ובמהלכה נאסף מידע כולל אודות המבנה הקדמי והאחורי של הקרנית והמבנה האופטי הכולל של כל העין. תוצר הבדיקה הינו כרטיס מידע אישי המכיל מיפוי אופטי מדויק של העין כולה. בדיקה זו מדויקת בהרבה מבדיקת כל אופטומטריסט. ניתוח הלייזר בעיניים יתבצע על סמך הנתונים שהתקבלו בבדיקת (WaveFront) הZyoptics, בעזרת התוכנות המתקדמות ביותר בעולם. התוצאות תהיינה מדויקות יותר מהניתוח שמסתמך על בדיקת רפרקציה סטנדרטית. 30-40% מהמנותחים בשיטה המתקדמת הזאת יראו לאחר הניתוח בלי משקפיים יותר טוב מאשר לפני הניתוח עם משקפים.

ניתוח לייזר בעיניים

מרכיבים עדשות מגע? חשוב לדעת!
שימוש ממושך בעדשות מגע משנה את תצורת הקרנית. לכן רצוי להגיע אל בדיקות ההתאמה, לאחר 48 שעות לפחות בהן לא הרכבתם את עדשת המגע שלכם. בחלק מהמקרים, ימליצו לכם המנתחים, לא להרכיב את עדשות המגע כשבוע לפני הבדיקות. גם אם פחות נוח לכם עם המשקפיים לעומת עדשות המגע, אנא מלאו במדויק את הנחיית המנתח שלכם: כך תשיגו תוצאות מדויקות ואמינות בבדיקות ההתאמה.

נמצאתם מתאימים?
מזל טוב! בקרוב תוכלו להסיר את המשקפיים או עדשות המגע. חיים חדשים של נוחות והנאה מחכים לכם. אבל רגע לפני שאתם קופצי אל המים ללא משקפיים: וודאו שכל המידע בידיכם, שהמנתח שלכם הוא מומחה קרנית בהכשרתו, שילווה אותכם באופן אישי לפני הניתוח, במהלכו ולאחריו.
העיקר – וודאו שאתם מרגישים ביטחון בהחלטתכם, במנתח ובמרכז הרפואי בו בחרתם. בהצלחה!

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה