טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

לפני, במהלך ואחרי ניתוח להסרת משקפיים בלייזר – כל מה שצריך לדעת

הסרת משקפיים בלייזר הוא הליך מהיר, קצר ובטוח שנועד לשפר את איכות חייכם על ידי הסרת התלות במשקפיים ומעבר לחיים קלים ונוחים יותר.

ההליך הניתוחי, שנועד לעצב מחדש את הקרנית, מאפשר שיפור הראייה לראייה איכותית וחדה יותר ללא התלות במשקפיים או עדשות, ומגדיל את החופש, הנוחות והביטחון העצמי.

למרות שמדובר בהליך מהיר ופשוט יחסית, תהליך הסרת משקפיים בלייזר כולל כמה פעולות הכנה שעליכם לבצע. ההוראות הנ”ל, אותן תקבלו באופן מסודר מהמנתח, משמעותיות להשגת התוצאות המקסימליות מהניתוח.

הסרת משקפיים בלייזר

שמים עין על העיניים – שמירה והכנה של העיניים לקראת הניתוח

קיימות שתי שיטות להסרת משקפיים בלייזר – PRK  ו-Lasik. למרות השוני בניתוח עצמו, ההכנה לניתוח זהה בשני המקרים, וההוראות הנ”ל מתייחסות לשני סוגי הניתוחים.

השלב הראשון הינו להכין את העיניים לקראת הניתוח.

אם הנכם מרכיבים עדשות מגע, הסירו אותם כ- 72 שעות (ובכל מקרה לא פחות מ-48 שעות) לפני הניתוח. עדשות מגע עלולות להשפיע גם על תוצאת בדיקת ההתאמה, לכן מומלץ להסירן גם לפני בדיקה זו. אם אתם משתמשים בעדשות קשות – הסירו אותן לפחות 10 ימים לפני הניתוח.

לאחר הסרת העדשות שמרו על סביבת עיניים נקייה וסטרילית – הקפידו לא להתאפר כ-72 שעות לפני הניתוח, וכן לא להשתמש בבושם או אפטר שייב ביום הניתוח עצמו.

הנחיות ליום הניתוח – ליווי צמוד בדרך להפטר מהמשקפיים

זכרו להגיע אל הניתוח עם טיפות העיניים שרשם לכם הרופא בבדיקת ההתאמה – טיפות אנטיביוטיות למניעת זיהום, טיפות סטרואידים לזירוז ההחלמה וטיפות להגנה מפני יובש בעיניים.

חובה להגיע אל הניתוח מלווים בחבר או קרוב משפחה. בשעות הראשונות שלאחר הניתוח ייתכן ותרגישו טשטוש בראיה, וקרוב משפחה או חבר טוב שילווה אתכם אל הניתוח יוכל לקבל מהרופאים הסבר על הטיפול לאחר הניתוח, להסיע אתכם הביתה ולסייע לכם בביצוע הטיפול בשעות הראשונות.

לאחר הניתוח – החלמה מניתוח PRK והחלמה מ Lasik

מספר שעות לאחר הניתוח וכבר תתחילו להרגיש את ההבדל ותצאו לחיים חדשים – חיים ללא תלות במשקפיים.

למרות ההתרגשות וההתלהבות מהחיים ללא משקפיים, עדיין יש מספר דברים שחשוב לזכור ולהקפיד עליהם במהלך תקופת ההחלמה.

חשוב לדעת: ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לא אמור לשבש את שגרת חייכם. אך למרות שהשיפור בראייה מורגש מיידית, עדיין קיים זמן ההחלמה, שנע בין מספר ימים לשבועיים, במהלכם תתבקשו להקפיד ולבצע מספר דברים על מנת לשמור על העיניים שלכם.

דבר ראשון – אל תסירו את מגיני העיניים שהונחו על עיניכם לאחר הניתוח. אם ביצעתם את הניתוח בשיטת LASIK  יונחו על עיניכם מגיני עיניים, בשיטת PRK כוללת עדשות מגע טיפוליות שיונחו על עיניכם למשך מספר ימים. הקפידו להקשיב להוראות הרופא המנתח לגבי הסרתם.

שמרו על היגיינת העיניים במשך תקופת ההחלמה (גם ההחלמה מ-PRK  וגם ההחלמה מ-Lasik ). הקפידו להשתמש בטיפות ובתרופות שניתנו לכם על ידי הרופא המנתח, על מנת למנוע זיהומים. לפני כל טיפול בעיניים, הקפידו לשטוף היטב ידיים במים וסבון. דאגו לטפטף את הטיפות באופן סטרילי ככל שניתן ישירות לעין מבלי לגעת בעין עם האצבעות.

במשך תקופת ההחלמה ובשבועיים שלאחריה, הקפידו לא להתאפר, או לשהות במקומות מאובקים או אפופי עשן, כדי למנוע חדירה של גורמים זרים לעין וזיהום סביבת הניתוח. למרות שהראייה שלכם כבר השתפרה הליך התחזקות הקרנית עדיין נמשך וההגנה על סביבה נקייה חיונית להשלמת ההחלמה.

גם חדירה של מים וסבון עלולה לפגוע בתוצאות הניתוח – לכן אין לחפוף את השיער במשך חמישה ימים ואין להרטיב את העיניים במי ברז– זאת כדי למנוע מגע של מים ושמפו עם העין. בנוסף, הימנעו מפעילות גופנית שעלולה לגרום לכם לחבלות ישירות בעיניים. כמו כן המנעו מכל פעילות שגורמת לכם להזיע – חדירת זיעה לעיניים עלולה לגרום לזיהומים.

במשך חודש לאחר הסרת המשקפיים בלייזר אין לרחוץ בים, בבריכה או במקווה, על מנת לשמור על היגיינת העיניים. יש להקפיד להרכיב משקפי שמש.

לפני, במהלך ואחרי – יש מי שדואג לכם

הבחירה להסיר משקפיים בלייזר במרכז רפואי מוכר עם ניסיון, מבטיח לכם ליווי צמוד של הרופאים לפני ההליך ואחריו, בו הרופאים יכווינו אתכם באופן אישי לגבי ההתנהלות המומלצת לפני הניתוח ואחריו, שתבטיח את הצלחת הניתוח ואת ההנאה שלכם מחייכם החדשים, ללא משקפיים.

 

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה