טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

מסירים את המשקפיים גם מהמסמכים הרשמיים

את מי צריך לעדכן לאחר הסרת משקפיים בלייזר?

יכול להיות שהכנתם את כולם וסיפרתם להם שאתם הולכים לבצע הסרת משקפיים בלייזר, ויכול להיות שאתם הולכים להפתיע אותם עם פנים חדשות ונטולות משקפיים, ופשוט לראות אם הם ישימו לב לשינוי שחל בכם.

אבל יש מקומות שעדיף לא לחכות ולראות אם הם ישימו לב או לא, אלא ליזום ולעדכן אותם בהסרת המשקפיים, על מנת לוודא שהשינוי יירשם אצלם בצורה מסודרת שתקל עליכם בהמשך ואף תקדם אותכם.

עדכון מסמכים רשמיים

 

עידכון משרד הרישוי – כדי לעדכן את ההגבלה ברישיון הנהיגה

למה זה חשוב?

ההגבלה של הרכבת משקפיים ברישיון הנהיגה נועדה לשמור על ביטחונכם וביטחון הסובבים אותכם ברכב ובכביש, ולוודא שאתם נוהגים בכשירות מלאה.

כמובן שלאחר הסרת המשקפיים בלייזר אינכם זקוקים עוד למשקפיים בזמן הנהיגה, אך שוטר התנועה שעצר אותכם לבדיקה שגרתית לא יכול לדעת זאת, ואין לו שום דרך לבדוק את איכות הראייה שלכם. הדרך היחידה לדעת אם יש לכם הגבלה כלשהיא היא על פי המצוין ברישיון. במידה ולא תתקנו את ההגבלה ברישיון, מבחינת שוטר התנועה אתם מחויבים להרכיב משקפיים, מה שעלול ל”זכות” אתכם בקנס של כמה מאות שקלים.

איך מבצעים את העדכון?

על מנת לבצע את העדכון יש למלא את טופס הבדיקות הרפואיות של משרד הרישוי, המופיע באתר משרד הרישוי. שימו לב – יש למלא את החלק המתייחס לבדיקות ראייה, ולמלא אותו על ידי אופטומטריסט מוסמך. בבקרה הנערכת לאחר חודש מיום הניתוח, כבר תוכלו להיבדק ולשלוח למשרד הרישוי את הטפסים כולל תוצאות הבדיקה
עידכון צבא ההגנה לישראל – כדי לעדכן את הפרופיל הצבאי והתיק הרפואי

למה זה חשוב?

אם אתם מלש”בים ועברתם את הבדיקות הרפואיות, חשוב שתדעו כי בקביעת הפרופיל שלכם נלקחים בחשבון, בין שאר הפרמטרים, גם ליקויי הראייה שלכם והעובדה שאתם מרכיבים משקפיים.

עכשיו, כשהסרתם את המשקפיים, אתם יכולים להעלות את הפרופיל שלכם ואפילו לנסות להתקבל ליחידות מובחרות, שלפני הניתוח לא היו פתוחות בפניכם.

אבל לא רק יחידות מובחרות, ישנם תפקידים מגוונים ביחידות שונות בצבא, אליהם לא ניתן להשתבץ עם ליקויי ראייה. חשוב לדעת כי פעמים רבות ליקוי הראייה אינו מביא להורדת הפרופיל, אלא מצוין כסעיף בפרופיל הצבאי, אך הוא עדיין עשוי להגביל אתכם בבחירת אופי השירות.

אחרי שהסרתם את המשקפיים תוכלו להסיר גם את סעיף הראיה מהפרופיל, ולהגדיל את הסיכוי שלכם להתקבל ליחידות מובחרות או לתפקידים ספציפיים בהם אתם חושקים.

איך עושים זאת?

לאחר תקופת ההחלמה מהניתוח (כשלושה חודשים) תוכלו לגשת שוב לוועדה רפואית בלשכת גיוס, אליה תביאו את סיכום הניתוח. בהתאם תקבע לכם בדיקת ראיה נוספת והפרופיל שלכם יעודכן.

הסרת משקפיים בלייזר ממסמכים אישיים

עידכון רופא העיניים  שלכם – לבקרות וסגירת מעגל

גם לרופא העיניים שלכם, המלווה אתכם שנים חשוב לדעת שהסרתם את המשקפיים. רבים ממרכיבי המשקפיים והעדשות מחויבים בבקרות שנתיות בשל עיוותי ראייה מסוימים. כן, עדיין תצטרכו להגיע לרופא העיניים מדי שנה, אך לפחות תוכלו למצוא את הדרך אליו – ללא המשקפיים.
אם אתם הולכים לאופטמטריסט קבוע, עדכנו אותו כי מהיום אין לכם צורך יותר בהזמנת עדשות מגע, תמיסות ומחסניות, ואין לכם צורך בתזכורות לגבי בדיקות ראייה. בכל זאת תוכלו לבקר אותו לטובת רכישת משקפי שמש חדשות ואופנתיות לקיץ, מבלי לדאוג להתאים להן עדשות או מספר, אלא פשוט כי הן נראות עליכם מצוין.

תתחדשו!

 

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה