טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

מה יותר משתלם? משקפיים, עדשות או ניתוח בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר היא פתרון מצוין למרכיבי משקפיים או עדשות מגע. למרות שמדובר בפתרון קבוע, אחד החסמים העיקריים לבחירה בו הוא המחיר של ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, שנתפס כהוצאה גבוהה באופן משמעותי לעומת הרכבת משקפיים או עדשות מגע.
האמנם? בחינת עלותן הכוללת של שלושת הפתרונות הקיימים לבעיות ראייה – משקפי ראייה, עדשות מגע והסרת משקפיים בלייזר, מציגה תמונה מעט שונה.

 

משקפי ראייה – פתרון גמיש אך לא לאורך זמן

משקפי ראיה הם פתרון רווח ביותר, המעטר את העיניים בזוג עדשות המספקות פתרון לבעיית הראייה. למרות שמדובר בפתרון מוכר, אין זה בהכרח הפתרון המשתלם ביותר. קיימים מספר גורמים המשפיעים על מחירם של משקפי הראייה:

 

המסגרת של המשקפיים – החל ממסגרות פשוטות מפלסטיק, דרך מסגרות מתכת ועד למסגרות עץ, מאלו המיוצרות בפס יצור ועד מסגרות עבודת יד. טווח המחירים של מסגרות למשקפי ראייה רחב במיוחד, ונובע מהבדל באיכות המוצרים, שלעיתים לא ניתן לאבחנה על ידי עין לא מקצועית אך מורגש בקלות על ידי אופטיקאי מקצועי.

גם המותג הוא בעל משמעות בקביעת המחיר – עם הפיכת משקפי הראייה לאביזר אופנתי מתחזקת נוכחות המותגים בשוק המשקפיים, וגם מותגים מוכרים מעולמות אחרים גולשים אל עולם משקפי הראייה ומציעים מסגרות ממותגות, והמחיר כמובן בהתאם.

משקפי ראייה – פתרון גמיש אך לא לאורך זמן

 

עדשות המשקפיים  – בניגוד למסגרת, שמחירה קבוע לכל הצרכנים, בכל הנוגע לעדשות המצב שונה: המחיר מורכב מסוג העדשה, מבנה העדשה והציפוי שלה, ובהתאם לכך משתנה מאדם לאדם. המספר הוא אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר העדשה, מאחר שהוא קובע את עובי העדשה והמבנה שלה. צילינדר צפוי אף הוא להעלות את המחיר, ובמידה שאתם זקוקים לעדשות מולטיפוקל, העדשות הופכות להיות יקרות ביותר.

 

בלאי, אופנה ותאונות קטנות: נכון. המגוון הרחב של מסגרות וסוגי עדשות הופך את הפתרון של משקפי ראייה לפתרון גמיש מבחינת עלויות, מאחר שאתם בוחרים את המשקפיים לפי התקציב שלכם. אך יש מספר גורמים נוספים התורמים לתחלופה המשקפיים: ראשית, הבלאי משפיע ישירות על נוחות השימוש במשקפיים, ואין דבר מרגיז יותר מלהרגיש לא נוח במשקפיים שלכם, לחץ קל על האוזן או האף, יכול לגרום לכאב ראש רציני בסוף היום. שנית – האופנה וגם הרצון להתחדש: מאחר שהמשקפיים הם אביזר אופנה בעל בולטות גבוהה ביותר, אנו מעונינים ליהנות מיתרון זה, ולהצטייד במשקפיים עכשוויות המתאימות לאופי שלנו, וכן, לפעמים אנחנו רוצים להחליף משקפיים לפי הלבוש והאירוע. שלישית,  התאונות הקטנות: בין אם הילד שלכם משך בכוח מידי, או אם בטעות נפלו המשקפיים בריצה או בעבודות הבית: משקפיים ועדשות גם האיכותיות שבהן, עלולות להישבר. בקיצור: בלאי, אופנה ותאונות קטנות תורמים לעליית ההוצאה על המשקפיים, וכעת לא נראה שמדובר באופציה חסכונית ביותר.

 

עדשות מגע – להיראות נפלא, אבל לשלם על כך…

פתרון עדשות המגע נחלק לשני סוגים עיקריים: עדשות לשימוש חד פעמי (יומיות) ועדשות לשימוש חוזר (דו שבועיות או חודשיות).

מחירן הבסיסי של עדשות יומיות נמוך יחסית לעדשות קבועות, אך מכיוון שמדובר בעדשות חד פעמיות, הצריכה שלהן היא גבוהה ולכן יש צורך לרכוש כמויות גדולות בכל פעם. כמו בכל מוצר הנרכש בכמויות, רכישה של כמות גדולה עשויה להוזיל את המחיר שנשלם עבור כל זוג עדשות, אך כדי ליהנות מהמחיר הנמוך יש צורך לבצע רכישה גדולה ולהוציא סכום כסף גדול בבת אחת.

מנגד, רכישה של עדשות המיועדות לשימוש חוזר מוסיפה לנו הוצאה על חומרים נלווים ההכרחיים לשמירה וטיפול בעדשה, כגון תמיסות לעדשות וכן מחסנית  לאחסון העדשות, המתווספות להוצאות השוטפות. התרחשותן של דלקות עיניים, שאינן בלתי שכיחות, יחייב אותנו גם בהצטיידות בזוג משקפיים סביר, ולכן ההוצאה כפולה.

עלות העדשות המגע כבר אינה גבוהה כבעבר, והפתרון של עדשות מגע יומיות מאפשר התמודדות טובה עם זיהומים ודלקות עיניים, אך כאמור מדובר בהוצאה חודשית קבועה, שתלווה אותכם לכל אורך חייכם, אם תחשבו את הסכום שאתם עתידים להוציא על כך, תגלו שמדובר בהון לא קטן בכלל.

 

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר – פתרון מהיר שנמשך לאורך זמן

אנשים רבים הסובלים מבעיות ראייה, נמנעים מלחשוב על הסרת משקפיים בלייזר כאופציה לפתרון בעיות הראייה, בטענה שמדובר במחיר גבוה והוצאה גדולה, בניגוד לשימוש בעדשות או משקפיים שנתפסים כפתרונות זולים משמעותית.

אכן, מבחינת המחיר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא הליך יקר יותר, אך כשאנו בודקים את הכדאיות הכלכלית של כל פתרון, עלינו להתייחס לכלל ההוצאות ולמספר הפעמים בהן נצטרך להשקיע כסף באותו פתרון.
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר – מחיר משתלם לאורך זמן


חישוב העלות הכוללת והמתמשכת שנצטרך להוציא במהלך חיינו על עדשות, תמיסות ומשקפיים, וכן על בדיקות וטיפולי עיניים
, מסגיר את התשובה  – מחיר לניתוח הסרת משקפיים בלייזר אמנם יקר יותר בטווח הקצר, אך משתלם בטווח הארוך.

 

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה