טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

החיים שאחרי – איך נראים החיים אחרי הסרת משקפיים בלייזר

איך מסתגלים ליום הראשון בלי משקפיים?

התעוררתם לבוקר של מציאות חדשה – מציאות ללא תלות במשקפיים. ניתוח הלייזר שעברתם אתמול מראה את אותותיו והשיפור בראייה כבר מורגש.

למרות ההתלהבות מהראייה ההולכת ומשתפרת – חשוב להמשיך ולשמור על הכללים הדרושים להחלמה בטוחה של העיניים לאחר הניתוח, על מנת שתוכלו ליהנות באופן מירבי מתוצאות הניתוח.

הסרת משקפיים בלייזר

לפתוח את העיניים – ולראות

בוקר טוב! הבוקר של היום הראשון אחרי ניתוח להסרת משקפים בלייזר הוא טוב במיוחד. לא צריך למשש את הסביבה בחיפוש אחר המשקפיים, ולא צריך לבזבז זמן בטקס הרכבת עדשות המגע. פשוט לפקוח את העיניים ולראות!

לשטוף פנים – אבל בעדינות

העמידה מול המראה בבוקר הראשון שאחרי הסרת משקפיים בלייזר, מאפשרת לכם לראות בפעם הראשונה איך אתם נראים בלי משקפיים. גם אם זה נראה לכם קצת שונה, אתם תתרגלו למראה החדש במהירות.

אחרי שראיתם את הפנים שלכם מחייכות אליכם מהמראה, הגיע הזמן לשטוף פנים. לפעולה היומיומית הזו יש חשיבות בהליך ההחלמה שלכם, בעיקר בימים הראשונים שאחרי הניתוח.

לפני שטיפת הפנים הקפידו לשטוף היטב ידיים במים וסבון. שטפו את הפנים בעדינות והימנעו ממגע של מים עם העיניים, כדי למנוע חדירת גורמים זרים לעין.

זה הזמן לטפל בעיניים בעזרת הטיפות שניתנו לכם על ידי הרופא המנתח – טיפות אנטיביוטיקה (נגד זיהום) וטיפות סטרואידים (נגד דלקת). טפטפו את הטיפות באופן סטרילי ככל שניתן ישירות לעין מבלי לגעת בעין עם האצבעות.

להראות יפים בלי מסגרת המשקפיים

אלו מכן שרגילות להתאפר בבוקר, יאלצו להתאפק מספר ימים, כדי למנוע חדירה של גורמים זרים לעין וזיהום סביבת הניתוח.

זכרו – למרות שהראייה שלכם כבר השתפרה הליך התחזקות הקרנית עדיין נמשך וההגנה על סביבה נקייה חיונית להשלמת ההחלמה.

לצאת מהבית – ולהסמיק

ביציאה מהבית ביום הראשון אחרי ניתוח לייזר אתם צפויים להתקל בהרבה תגובות נלהבות. היו מוכנים למחמאות, אבל גם לקצת הגבלות – למרות הצורך לרוץ ולהראות לכל העולם איך אתם נראים בלי משקפיים – הראיה ביום הראשון לאחר ניתוח הסרת משקפים בלייזר אינה מאפשרת נהיגה.

הרצון להתחיל לצאת ולבלות הוא מובן, אך עליכם להקפיד ולהמנע ממקומות מאובקים או אפופי עשן. במשך חודש לאחר הסרת המשקפיים בלייזר אין לרחוץ בים, בבריכה או במקווה, על מנת לשמור על היגיינת העיניים. יש להקפיד להרכיב משקפי שמש. ולא לעסוק בספורט מגע (משחקי כדור, אומנויות לחימה, שחייה).

הסרת משפקיים בלייזר

עבודה מול מחשב – חוזרים לשגרה אחרי כמה ימי החלמה

אם אתם עובדים מול מחשב, מומלץ ורצוי שהיום הראשון שלאחר הניתוח יהיה יום חופש. אם הדבר אינו אפשרי, בקשו לבצע משימות שאינן כרוכות בבהייה ממושכת במסך המחשב. בימים הבאים לאחר הניתוח מומלץ לשנות את רזולוציית המסך ולהגדיל את הטקסט, הקפידו לבצע הפסקות בעבודה על מנת לאפשר לעין לנוח, ולהשתמש בטיפות לחות למניעת יובש בעיניים.

ראייה מטושטשת? רגישות לאור? תחושה של גורם זר בעין? כל אלו תופעות לוואי שעוברות תוך מספר ימים. במידת הצורך תוכלו תמיד לפנות אל הרופא המנתח בעין טל הדסה כדי לשמוע את חוות דעתו המקצועית ולוודא שתהליך ההחלמה מתקדם כראוי.

הקפידו לשמור על העיניים על מנת לאפשר לתהליך ההחלמה להסתיים בצורה מהירה, ולהבטיח לעצמכם את המראה החדש שלכם – מראה ללא משקפיים.

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה