מילאנו, ספורט, משקפיים ועין טל הדסה – סיפורה של דניאלה ליאור

לפני 7 שנים היא עזבה את החיים הנוחים במילאנו והגיעה לעין טל הדסה בירושלים כדי להיפטר מהמשקפיים. בראיון חושפני היא מספרת על השינוי ועל הסיבה המפתיעה שגרמה לה להישאר בארץ…

 כשדניאלה ליאור מתעוררת בכל בוקר, היא נזכרת בניתוח להסרת משקפיים בלייזר שעברה לפני שבע שנים. ניתוח ששינה את הראייה שלה – וגם את חייה במידה רבה.

במשך שנים הרכיבה דניאלה משקפיים עם עדשות בערכים של מינוס 6, אבל הדבר שהפריע לה באמת לא היה איכות הראייה, אלא משהו עמוק יותר. “מעולם לא הרגשתי נוח במשקפיים” מסבירה דניאלה, “גם כשקניתי את המשקפיים הכי אופנתיות, ואיכותיות – זה לא שינה דבר. פשוט לא יכולתי לסבול את עצמי עם משקפיים”.

אך מלבד העניין הפסיכולוגי, היו סיבות נוספות שהפריעו לה.  “תמיד הייתי ספורטיבית ופעילה, והמשקפיים היוו גורם הפרעה כמעט בכל פעילות. גם ללכת לישון ולהניח את המשקפיים על השידה היה לא נוח, כי כבר ראיתי את עצמי בבוקר למחרת, מתעוררת בלי לראות כלום ומגששת אחר המשקפיים”.

לפני ההחלטה על ניתוח, האם ניסית עדשות מגע?

“בוודאי. אבל היות ועבדתי שעות רבות, זה לא הסתדר לי עם הרכבת עדשות במהלך היום. אז הייתי מרכיבה משקפיים בעבודה, ואת העדשות הייתי מרכיבה לאירועים או יציאות, כשרציתי להראות טוב. אבל גם זה היה טרחה – לוודא כל פעם אם העדשה נכנסה או לא נכנסה, להתעסק עם עדשות שנופלות. רציתי משהו עם פתרון קבוע”.

דניאלה, שגרה באותה תקופה במילאנו שבאיטליה, החלה לברר לגבי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר; “בפעם הראשונה, נאמר לי על ידי אחד הרופאים שאני לא מתאימה, התאכזבתי אבל החלטתי להמשיך לנסות. נבדקתי אצל שני רופאים נוספים שטענו כי אני מתאימה לניתוח”.

היא המשיכה לחפש ולקרוא על רופאים המבצעים את הניתוח והגיעה אל ד”ר שטרסמן, מומחה קרנית בעין טל הדסה; “האנשים שהמליצו עליו כתבו בעיקר על היחס האישי שהוא מעניק ועל כך שהוא עומד מאחורי המטופל ומלווה אותו בכל התהליך. כאדם שעומד לעבור ניתוח, זה לא מובן מאליו שיש אדם שמלווה אותך ולוקח אחריות. ידעתי שבניתוח מסוג זה, יש צורך במישהו שלוקח אחריות מלאה והחלטתי לקבוע את הניתוח אצל ד”ר שטרסמן”. דניאלה רכשה כרטיסי טיסה והגיעה לישראל כדי לבצע בדיקות התאמה בעין טל הדסה על ידי ד”ר שטרסמן, ונמצאה מתאימה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK.

לאחר הבדיקה טסה חזרה למילאנו ובהמשך חזרה לירושלים כדי לבצע את הניתוח, היא שהתה במשך כמה ימים במלון בירושלים לסיום התהליך כולו. “הניתוח עבר מהר מאד, וכבר בדקות הראשונות אחרי הניתוח, למרות שהעיניים שלי עדיין היו מכוסות במגנים, כבר הבנתי שיש שינוי בראייה”.

 

איך הייתה ההחלמה?

“להפתעתי הרבה ההחלמה הייתה מהירה וקלה. למעט כאבים קלים, שהיו לטענתו של ד”ר שטרסמן חלק טבעי מתהליך ההחלמה, לא חשתי שום כאב או אי נוחות ואותם כאבים קלים שליוו אותי בהתחלה הלכו ופחתו עם הזמן”.


איך את מרגישה היום?

“השינוי מאוד משמעותי עבורי. מבחינתי המשקפיים היו סוג של נכות, והניתוח הזה פטר אותי מאותה נכות. זה כיף לא נורמלי פשוט לקום, להסתכל ולראות. זה ניתוח משמח ומבורך”

דניאלה שטרסמן

היית ממליצה לאחרים לעבור את הניתוח?

“ממליצה בחום רב קודם כל פשוט לגשת ולבצע בדיקות התאמה. השיטות משתנות כל הזמן וגם אם יש מישהו שאמרו לו בעבר שהוא לא מתאים לניתוח יכול להיות שהיום הוא יתאים. מעבר לזה שד”ר שטרסמן אצלו אני נותחתי רואה לנגד עיניו קודם כל את טובת המטופל, ואם קיים איזה שהוא חשש או ספק, הוא לוקח אחריות ואומר שזה לא מתאים”.

 

היית ממליצה לעבור את הניתוח בעין טל הדסה?

“בוודאי. כי לא רק הניתוח עצמו חשוב אלא גם מי עושה לך אותו. אני שמחה שעין טל הדסה פתחה סניף גם בתל אביב ועכשיו אפשר לעשות את הניתוח הזה בעין טל הדסה גם במרכז הארץ”.

ואחרון אחרון חביב…לימים, עם הסרת קוצר הראיה בלייזר, נשברו גבולות המסגרת.
דניאלה עשתה עלייה ממילאנו לירושלים וכך – ללא ים שיפריד ביניהם וללא משקפיים שיקצרו, הקימו בית יחד, היא וד”ר שטרסמן, עם שני ילדיהם וקבעו אותו בישראל.

 

 

 

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה