טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

משקפי קריאה – חובה עם הגיל?

כמו כל אבר בגופנו, גם עדשת העין משתנה עם השניםאמצע החיים הזדמנות טובה להסרת משקפיים. אחד השינויים הוא איבוד גמישותה של עדשת העין, המשפיע על יכולת המיקוד של העין וכתוצאה מכך על היכולת שלנו לראות עצמים קרובים בצורה ברורה.

שינוי זה, המתרחש באופן טבעי כמעט אצל כולם, הוא הגורם העיקרי לצורך במשקפי קריאה אצל אנשים בגילאי 45 ומעלה.

האם השינוי מתרחש אצל כולם, מהי ההשפעה שלו, ומהן האפשרויות לתיקון הראייה?

הסרת משקפיים בלייזר - מאפשר לנו לקרוא

הסתגלות (אקומודציה) – התהליך שמאפשר לנו לקרוא

לעדשת העין שלנו יש אפשרות להתמקד בפרטים קטנים הנמצאים קרוב אלינו באמצעות תהליך הנקרא הסתגלות. סביב לעדשה סיביות הקושרות אותה אל שריר, שנקרא שריר העטרה. כאשר שריר זה מתכווץ, הקוטר של עדשת העין קטן ונוצר בלט קדמי המגדיל את כוח השבירה של העדשה, וכך אנו יכולים לראות פרטים קטנים וקרובים. שריר העטרה הוא שריר לא רצוני, וכאשר אנו מסיטים את המבט מפרטים קרובים או פרטים קטנים, השריר נרפה, קוטר העדשה גדל, וכוח השבירה שלה קטן, מאחר שלא נדרש כוח שבירה להתמקדות בפרטים קטנים.

כשהיד לא מספיק ארוכה – צריך משקפי ראייה

לקראת גיל 45, העדשה מתחילה להתבגר, והיא הופכת בהדרגה להיות פחות גמישה. כאשר העדשה פחות גמישה, תהליך ההסתגלות פחות יעיל, מאחר שהעדשה אינה מצליחה להגיע לקוטר המאפשר התמקדות בפרטים קטנים וקרובים. בשלב הראשון, אנו משתמשים באמצעים מכניים כדי לסייע למיקוד הראייה: כלומר אנו מרחיקים את העצמים מהעין, עד שאנו מצליחים להגיע למיקוד הנדרש. אך כשהזרוע שלנו אינה מספיק ארוכה: זה השלב בו אנו פונים לפתרון של משקפי ראייה.

משקפי ראייה לפרסביאופיה

כדי להמשיך לכתוב בוואטסאפ, לקרוא ולעבוד במחשב בנוחות, מומלץ להיעזר במשקפי ראייה. משקפי ראייה הם משקפיים עם מספרים חיוביים, ומומלץ להתאים עדשות ומשקפיים באמצעות אופטומטריסט (רכישת משקפיים מן המוכן ברשתות הפארם מומלצת רק כפתרון זמני).

משקפיים “לרחוק ולקרוב” – משקפיים בי-פוקליים או מולטי-פוקליים

כאשר מרכיבים כבר משקפיים לטובת ראייה לרחוק, ומגיעים לגיל בו נדרשים משקפיים גם לראייה מקרוב, נהוג לבחור במשקפיים בי-פוקליים או מולטי-פוקליים. במרכז העדשה יהיה המספר לראיה מרחוק (-), ובתחתית העדשה יהיה המספר לראייה מקרוב (+). כך שינוי כיוון המבט (מפרט רחוק לפרט קרוב), יוביל למענה המתאים בעדשת המשקפיים.

ניתוח לייזר להסרת משקפיים – אפשר גם בגיל 50?
כאשר מרכיבים משקפיים לטובת ראייה מרחוק, ניתוח לייזר להסרת משקפיים, יכול לתת מענה מצוין. במידה שקיים גם מספר (+) – מספר זה יישאר, ועדיין ידרשו משקפיים לקריאה. אנשים רבים מחליטים באמצע החיים שהם מעדיפים לנהוג, לראות סרטים בקולנוע ובטלוויזיה ולדבר עם חברים בלי משקפיים. כשהם קוראים – הם משתמשים רק במשקפי הקריאה שלהם. ובאופן כללי – נהנים מסגנון חיים חופשי ונוח יותר.

אמצע החיים הזדמנות טובה להסרת משקפיים - עין טל הדסה

אמצע החיים – זמן מצויין לשינויים

אם החלטתם שאתם רוצים להיפטר מהמשקפיים שלכם, הצעד הראשון המומלץ הוא – בדיקת התאמה מקיפה. בעין טל הדסה אנו מקפידים על בדיקת התאמה מחמירה, שלאחריה המנתח יכול לייעץ למטופל על מידת התאמתו לניתוח, שיטת הניתוח המתאימה לו והטכנולוגיה הנכונה עבורו. מומלץ לבחור במנתח שהינו מומחה קרנית, ובמכון בעל ניסיון ומומחיות בתחום ניתוחי הלייזר להסרת משקפיים.

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה