טובי המנתחים? ברור! הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר האם זה לטווח הארוך? – קבלו 5 שאלות נפוצות

אחד המאפיינים הבולטים שהפכו את הליך הסרת משקפיים בלייזר לניתוח הקוסמטי הנפוץ בעולם, הוא העובדה שמדובר בפתרון ארוך טווח.

יחד עם זאת, אצל רבים מהמטופלים מתעוררות שאלות בנוגע ליציבות התוצאה לאחר הניתוח, לביצוע ניתוחי תיקון במידת הצורך ולאפשרות לחזור ולהשתמש במשקפיים או עדשות מגע בעתיד.

ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר בנוגע לתוצאות והשפעות הסרת משקפיים בלייזר לטווח הארוך.

ניתוח בלייזר - האם לתמיד?

ניתוח בלייזר – האם לתמיד?

האם העין רגישה יותר לאחר הניתוח?

בתקופה של שלושה עד שישה חודשים לאחר הניתוח, יש סימפטומים של יובש בעין. לאחר תקופה זו, העצבוב התחושתי משתקם, ואין יותר יובש בעין. תופעות דוגמת הידקקות של הקרנית הן נדירות ביותר (פחות מ0.06 אחוזים), וגם תופעה זו, ככל שמתבסס השימוש בטכנולוגיית האינטראלייז, ובדיקות ההתאמה המתקדמות – הולכת ופוחתת. חשוב להדגיש שחובה לציין בעת הבדיקות השגרתיות אצל רופאי העיניים, שנעשה ניתוח להסרת משקפיים, כדי שרופאי העיניים יוכלו לבצע את הבקרות המתאימות.

האם בעוד כמה שנים המספר יחזור?

שינויים בראייה מתרחשים אצל כולם, בעלי משקפיים ובעלי ראייה מצויינת. בניתוחים להסרת משקפיים, רכיב משמעותי בסיכון של חזרת המספר הוא יציבותו של המספר הקיים. לכן לא מומלץ לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר אם חל שינוי במספר במהלך השנתיים האחרונות. במידה שהסרת המשקפיים בוצעה לאחר שהושגה יציבות במספר, קיים סיכוי של כ-5% לחזרת המספר המלא.

בדיקות ההתאמה המחמירות הנערכות בעין טל הדסה, משקפות את מצב העין באופן מלא, ובהתאם ניתן להחליט האם המטופל מתאים לניתוח להסרת משקפיים או לא. חזרתו של המספר מתרחשת אצל חלק מהאנשים המתאפיינים בנטייה לעלייה איטית במספר, גם לאחר שהושגה יציבות. מכיוון שמדובר בתכונה שלא ניתן לחזות מראש, חשוב לציין כי במקרים כאלו המספר היה ממשיך ועולה גם אם לא היה מתבצע ניתוח להסרת המשקפיים.

במידה והמספר חזר, האם ניתן לבצע תיקון?

ניתוחי תיקון נדרשים במקרים בהם המספר חוזר בצורה משמעותית המחייבת להרכיב משקפיים. בדרך כלל מומלץ להמתין שנה מהניתוח הראשון על מנת להחליט על ניתוח תיקון. במידה והוחלט כי יש צורך בניתוח תיקון מקובל לבצע ניתוח לכל עין בנפרד, ולא יותר מניתוח תיקון אחד לכל עין.

האם ניתן לחזור ולהרכיב משקפיים?

במקרים בהם המספר חזר באופן משמעותי והמטופל בוחר שלא לבצע ניתוח תיקון, ניתן לחזור להרכיב משקפיים או עדשות מגע, בדיוק כמו לפני הניתוח.

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח לייזר

האם אהיה זקוק למשקפי קריאה בעתיד?

הצורך במשקפי קריאה מתעורר בשלב מסוים כמעט אצל כל אדם, זאת כתוצאה מהחלשות שריר העטרה בעין, הגורם לשינוי במוקד העדשה התוך עינית. זהו תהליך טבעי המתרחש אצל כולם, ואינו קשור בניתוח להסרת משקפיים בלייזר. בעקבות תהליך זה, המתרחש בסביבות העשור הרביעי לחיים, מתעורר הצורך במשקפי קריאה. סביר להניח שבסביבות גיל 45, מרביתנו נזדקק למשקפי קריאה אך עבור אנשים שעברו הסרת משקפיים בלייזר, הראייה לרחוק תמשיך להיות טובה ללא שימוש במשקפיים.

בעקבות ניסיון מצטבר של אלפי ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, אנו יודעים לומר כי התוצאות של ניתוחים אלו יציבות לאורך שנים. אך לכל כלל יש יוצא מן הכלל, וישנם מקרים בהם המספר עשוי לחזור. את חלקם ניתן לצפות מראש במהלך בדיקות ההתאמה וחלקן מתגלות רק לאחר הניתוח.

זו הסיבה שחשוב לבחור לבצע את בדיקות ההתאמה ואת הניתוח במרכז רפואי בעל ניסיון של עשרות אלפי ניתוחים, הנהנה מתמיכה מקצועית של בית חולים. חשוב לבחור במנתח בעל ניסיון שילווה אותכם מבדיקות ההתאמה והייעוץ שלפני הניתוח ועד הבקרות שלאחריו.

בואו להתייעץ עם הרופאים המומחים שלנו ולקבל מידע מלא לגבי התהליך >> 

ליצירת
קשר עם עין טל הדסה,

חייגו
*5023

או השאירו את פרטיכם ונציגינו ישובו אליכם:

* שדות חובה